Zamestnanci Amazonu ukradli iPhony za 500 tisíc eur

Päť zamestnancov španielskeho Amazonu v si pred Vianocami chcelo značne privyrobiť, a tak začalo veľkom vo kradnúť telefóny iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že si prišli na viac ako 500 tisíc eur.

Prepadnutie či vlámanie do Apple Store nie sú bohužiaľ ničím výnimočným. O nelegálne získanie jablčného tovar sa pokúšalo mnoho lupičov, z ktorých niektorí boli úspešní, zatiaľ čo mnoho z nich tvrdo narazilo. Čo už ale nie je obvyklé, tak to, aby sofistikovane kradli zamestnanci niektorého z nadnárodných predajných reťazcov.

Španielsky sklad Amazonu v poslednej dobe zaregistroval, že nesedí hmotnosť balenia vyexpedovaných iPhonov 12 a iPhonov 12 Pro. Preto neváhal a do priestorov, kde sa produkty pripravujú na distribúciu, nainštaloval kamery. Vďaka nim odhalil, že päť jeho zamestnancov úmyselne kradne nové telefóny spoločnosti Apple. Nutné dodať, že zlodeji na to išli celkom šikovne. Z krabičiek vyberali telefóny aj nálepky s IMEI kódy, a namiesto nich do balenia vkladali iné predmety s takmer identickou hmotnosťou. Špeciálne váhy Amazonu napriek tomu krádeže odhalili.

Leave a Reply