Na iPhonu a iPadu už je možné hrať hry cez GeForce Now v prehliadači

Ako je známe, Apple si udržiava tvrdú kontrolu nad softvérom na svojej platforme iOS používané na telefónoch a tabletoch tejto firmy. Aplikáciu je možné inštalovať len cez oficiálny obchod, kde môžu naraziť na rôzne obmedzujúce podmienky. To sa stalo v prípade služieb poskytujúcich streamované hranie ako je Google Štádiá alebo GeForce Now – Apple je nepovoľuje a žiadne sa do uzavretého ekosystému nedostala. Oficiálne by to malo byť preto, že Apple nemá možnosť kontrolovať, aký bude obsah sprostredkovaný cez takéto služby.

Teraz v tomto však prichádza prevrat. Práve služba GeForce Now sa totiž na dotykovej placky od Apple dostáva, čím ako prvý sprístupní tento spôsob hrania PC hier (často i veľmi náročných) ich užívateľom.


Je to vďaka tomu, že Nvidia teraz streamovanie sprevádzkovala ako webovú aplikáciu, ktorá beží priamo vo webovom prehliadači mobilov / tabletov (Safari). Pre hranie teda stačí navštíviť web nVidie (presnejšie https://play.geforcenow.com) a hranie bude prebiehať z prostredia tohto webu / prehliadača. Tým pádom sa na túto službu nevzťahujú ona obmedzenia.

Predplatné služby stojí 5,49 € mesačne, alebo 27,45 € za šesť mesiacov. Skúsiť môžete aj registráciu zadarmo, ktorá však má obmedzenú dobu hrania na maximálne jednu hodinu (a tiež napríklad nemôžete hrať s ray tracingovými efekty). Dostupnosť je momentálne pre Severnú Ameriku, Európu a tiež Rusko.

Táto webová aplikácia pre Safari je zatiaľ v štádiu Beta. Aby ste webové GeForce Now mohli použiť, potrebujete mať nainštalovaný iOS 14.2 (alebo iPadOS 14.2), samozrejme tiež budete počas hrania musieť byť online. Ďalšou požiadavkou je gamepad (Nvidia má zoznam odporúčaných). K mobilným telefónom Apple sa nedá pripojiť klávesnica a myš, takže hry, ktoré je na ovládanie vyžadujú, nebudú v tejto verzii GeForce Now dostupné.

Leave a Reply