Apple najal šéfku spoločnosti Intel pre diverzitu

Vedúca oddelenia pre diverzitu spoločnosti Intel Barbara Whye zo spoločnosti odchádza.

Whye sa pripojí k spoločnosti Apple ako jej nový viceprezident pre začlenenie a rozmanitosť v roku 2021, uviedol výrobca iPhonov vo štvrtok neskoro vo štvrtok a potvrdil tak predchádzajúcu správu spoločnosti Fortune. Pozícia je neobsadená od júna, keď spoločnosť opustila Christie Smith, ktorá od roku 2017 pôsobila ako šéfka spoločnosti Apple pre začlenenie a rozmanitosť.

„Vyštudovaná inžinierka a globálne uznávaná jednotka v oblasti zastupovania v technologickom priemysle Barbara strávila 25 rokov v spoločnosti Intel, kde spoločnosti pomáhala uskutočňovať zmysluplné a trvalé pozitívne zmeny,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti Apple. „Teraz prinesie spoločnosti Apple svoje nesmierne talenty a hlboké skúsenosti, čím rozšíri naše celofiremné úsilie o najímanie, rozvoj a udržanie talentov svetového formátu na všetkých úrovniach, čo odráža komunity, ktorým slúžime.“

Hovorca spoločnosti Intel uviedol, že spoločnosť Why „pomohla rozvíjať a rozvíjať naše programy rozmanitosti, začlenenia a sociálneho vplyvu a želáme jej všetko dobré v jej novej úlohe,“ dodal s tým, že vedie hľadanie náhrady spoločnosti Whye.

V čase, keď technologické spoločnosti čelia zvýšenému preskúmaniu nedostatku rozmanitosti, najmä pokiaľ ide o ich technické pracovné sily, sa spoločnosť Intel v roku 2015 dostala na titulné stránky, kde vyčlenila 300 miliónov dolárov na diverzifikáciu svojich pracovných síl.

Whye prvýkrát nastúpila do spoločnosti Intel v roku 1995 ako inžinier.

Leave a Reply