Fortnite sa vracia k iPhonom prostredníctvom Epicu a Nvidia GeForce Now

Nvidia potvrdila, že Fortnite sa vracia k iPhonom prostredníctvom svojej cloudovej hernej služby, napriek tomu, že Apple hru vyhodil zo svojho App Store.

Služba spoločnosti GeForce Now je teraz k dispozícii prostredníctvom webového prehliadača Safari – úplne obchádza obchod.Spoločnosť Apple zakázala Fortnite využívať jeho služby počas pokračujúcich právnych bitiek s majiteľom hry Epic Games.Nvidia uviedla, že Fortnite s dotykovým ovládaním „už čoskoro“ príde do mobilného prehliadača.O plánoch na riešenie v skutočnosti informovala BBC prvýkrát začiatkom novembra.

Pridanie dotykového ovládania znamená, že verzia Fortnite streamovaná do systému iOS nebude rovnaká ako tá, ktorá sa zvyčajne spúšťa na PC. Nvidia uviedla, že zmena „oneskorí dostupnosť hry“.

Spoločnosť Apple odstraňuje vývojára Fortnite z App Store
Apple vystrelil späť v bitke Fortnite App Store
Vývojárska koalícia využíva Apple App Store
„Aj keď je knižnica GeForce Now najlepšie skúsená na mobilných zariadeniach s gamepadom, dotykom je, ako si viac ako 100 miliónov hráčov Fortnite postavilo, vybojovalo a pretancovalo cestu k víťazstvu,“ uvádza sa v ňom.

V prípade Nvidie sa tento krok netýka iba Fortnite. Spoločnosť Apple zaviedla prísne obmedzenia pre aplikácie na streamovanie hier, čo znamená, že streamovanie GeForce Now, Google Stadia a Xbox nebolo možné spustiť na mobilných zariadeniach Apple prostredníctvom vlastných natívnych aplikácií.

Leave a Reply