D-Link predstavil svoj najrýchlejší Wi-Fi 6 router EXO AX5400

Spoločnosť D-Link rozširuje svoje portfólio routerov o nový EXO AX5400, ktorý je určený pre domácnosti, kancelárie i veľké firmy.

V čase hromadného prechodu k práci na diaľku a zvýšenej potreby domáceho Wi-Fi pripojenie sa EXO AX5400 môže pre mnohých stať zaujímavou voľbou. Podporuje napríklad cloudové aplikácie, videokonferencie alebo streamovanie Ultra-HD 4K / 8K videa

EXO AX5400 podporuje Wi-Fi štandard 802.11ax a ponúka kombinovanú rýchlosť bezdrôtového pripojenia až 5 400 Mb / s. Vstavané zosilňovače a funkcie Beamforming potom zvyšujú dosah existujúce siete a smerujú signály presne tam, kde sú potrebné. Novinka umožňuje tiež agregáciu liniek na Gigabit LAN portoch.

Podporovaná je aj funkcia hlasového asistenta, takže možno povoliť, alebo zakázať prístup k Wi-Fi, kontrolovať prihlasovacie údaje alebo reštartovať systém pomocou chytrých, hlasom ovládaných reproduktorov s aplikáciami Amazon Alexa alebo Google Assistant.

Na uľahčenie inštalácie routeru sú k dispozícii príručky prostredníctvom špecializované aplikácie D-Link. Automatické aktualizácie firmvéru potom zaisťujú, že router EXO AX5400 bude mať vždy najnovšie funkcie.

Dostupnosť a cena

D-Link EXO AX5400 bude na Slovensku v predaji na začiatku roka 2021 za cenu 230€ Sk

Leave a Reply