Iphone 12 Pro fotoaparátom na absolútnu špičku nestačí

Tradičným testom foto-mobilov organizácie DxO Mark prešiel nový iPhone 12 Pro. Ani tentoraz nepatrí Apple na absolútnu špičku foto-mobilov, ale výsledok novinky je dobrý.

Nový iPhone 12 Pre získal v teste kvality fotoaparátu organizácie DxO Mark kombinovanej hodnotenie 128 bodov. To ho v aktuálnom rebríčku radí na delené štvrté miesto, pred ním sú Huawei Mate 40 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei P40 Pro. Najnovšie iPhone sa o svoju pozíciu delí s Xiaomi Mi 10 Pre a len o bod späť je Vivo X50 Pro.

Pri natáčaní videa patrí vďaka skóre 112 bodov iPhone 12 Pro k najužšej špičke, 135 bodov za fotografovanie potom predstavuje treba päťbodovú stratu na aktuálnu jednotku na trhu, model Huawei Mate 40 Pro.

Hlavnou prednosťou iPhone 12 Pro je podľa DxOMark hlavný foťák, ktorý vytvára výborné snímky. Tie majú za dobrého svetla veľa detailov, minimum šumu a chváli sa výbornou farebnosťou i expozíciou. Horšie sú výkony tohto čipu v noci. Pochvalu získal iphone taktiež za natáčanie videa, účinnú stabilizáciu obrazu a presné podanie odtieňov pleti.

Leave a Reply